Tiesioginės transliacijos internetu arba kitaip “live’ai”. Kaip tai vyksta ir su kuo “valgoma”?

2021-01-16 |

Po keletos mūsų įrašų socialiniuose tinkluose apie “live” transliacijas , sulaukėme užklausų – kaip tai vyksta ir ar sudėtinga viską įgyvendinti. Tad nusprendėme aprašyti paskutinį mūsų “live’ą” ir papasakoti kaip viskas vyksta ir kokių linksmų situacijų nutinka.

Tiesiogine transliacija internetu - Ciop Ciop Klaipeda

Tiesiogine transliacija internetu – Ciop Ciop Klaipeda

Pasiruošimas ir kas reikalinga

Galima turėti geriausią įrangą ir sprendimus ar kitą, kas susiję su tiesioginių transliacijų internete kūrimu, tačiau pagrindinis dalykas, ko mums reikia – tai turėti, ką pasakyti. Svarbiausia yra turinys, kad transliacijos žiūrovui būtų įdomu ir naudinga.
Kaip pavyzdį, paimkime transliaciją iš ČIOP ČIOP studijos Klaipėdoje, kuriai vadovauja bene žinomiausia šefė Klaipėdoje. Aktuali tema – maisto gamyba namuose. Ko reikia – kad būtų paprasta, greitai, skaniai, bet rezultatas atrodytų WOW.

Šiai transliacijai naudojome dvi kameras, garso įrangą, nešiojamajį kompiuterį, mobilųjį internetą, apšvietimo įrangą bei specialų priedą, skirtą tiesioginėms transliacijoms valdyti. Atrodo nieko sudėtingo, bet šį darbą dirba du žmonės, vienas valdo kameras (operatorius), o antrasis rūpinasi, kad transliacija vyktų sklandžiai (transliacijos režisierius).
Ši tiesioginė transliacija nesudėtinga,pasiruošimas transliacijai truko maždaug 2 valandas. Pasiruošimo metu sustatoma įranga, suderinamas vaizdas, aptariama transliacijos eiga, testuojamas interneto ryšys, testuojamas ryšys su transliacijos svečiai (jei tokių būna).

Tiesiogine transliacija internetu

Tiesiogine transliacija internetu – Ciop Ciop Klaipeda

Ko nepastebi žiūrovai

Būna visko. Ne viską galima suplanuoti ir numatyti. “Live” transliacijos žavios tuo, kad nepaspausi STOP ir neperfilmuosi. Taip pat žavios tuo, kad galima bendrauti su žiūrovais bei atsakyti iškart į jiems iškilusius klausimus. Taigi “live” transliacija prasidėjo, žiūrovų prisijungė, o Laura Brekke pradėjo savo šou. Atrodo jokio jaudulio, viskas kaip sviestu patepta. Kitaip ir būti negali – Laura tikra savo srities profesionalė, ir prie kamerų jau įpratusi.
Tai ko nepastebėjo žiūrovai? Pirmiausia – kaitinant ir maišant padažą skilo indas. Tai Laura puikiai užglaistė (kai jau žinote, galite atkreipti dėmesį video įraše). Antra – pjaustant avokadą įsipjauta į pirštą, Taip nutikus trumpam reikejo palikti darbo vietą.
Kai tiesioginių transliacijų metu įvyksta nenumatyti dalykai, žiūrovai to nepastebi tik patyrusios ir profesionalios komandos dėka. Pasidalinsime didele paslaptimi – “live’ai” niekada nevyksta pagal scenarijų, visuomet bus improvizacijų. Atsiminkite tai, kad niekas nežino, kaip turėjo būti 🙂

Įdomu? Bendraukime, aptarkime, atsakysime į visus iškilusius klausimus.

Musu kontaktai čia
Keletas įgyvendintų projektų čia
Aprašytą “live’ą” kviečiame pažiūtėti čia  ir pasigaminti skanius pusryčius.

Susisiekime!

 

 

© ADLife creative studio
2019 - 2024