Tai ką kurti laidą ar podkastą? Padėsime apsispręsti.

2023-03-21 |
Podcast

Laida ir podkastas – dar vienas būdas originaliai papasakoti apie save 

Kas yra laida mes jau žinome, toks formatas mums pažįstamas, suprantamas, tačiau kas yra tas podkastas? Podkastas iš esmės yra bet koks kalbantis garso įrašas, kurio transliacijai nereikia radijo bangų ir kuris turi tam tikrą periodiškumą. Čia kaip kokia radijo laida, pabėgusi iš radijo eterio formato. 

Pasaulyje podkastai pradėjo plisti apie 2004 metus. Pirmi jie buvo labiau skirti aptarti kompiuterinius žaidimus ar naują Apple produkciją, tad dominantys ganėtinai siaurą klausytojų kategoriją.
Lietuvoje podkastas po truputį pradėjo plisti ~2017 metais. 

Podcast filmavimas / laidos filmavimas

Šiandien jau viskas kitaip. Podkasto formatas peržengė daugybę jam primestų ribų ir savo kūrybiškumu bei ypatingu santykiu tarp vedančiojo ir klausytojo kartais net peržengia radijo laidos formatą. 

Dar šiandien kitaip yra ir dėl to, kad podkastas gali būti ir video formatu. Klausytojai pamėgo ne tik klausyti, bet ir žiūrėti. Podkastai gali būti įvairiausių žanrų, bet galima stebėti tendenciją, kad dabar pagreitį įgauna podkastai rimtomis temomis. 

Podkasto žanras gali būti proga plačiau savo auditorijai papasakoti apie… ką tik norisi. Pritraukti naujo srauto taip pat, nes podkastą dabar turėti madinga ir ne veltui. Taip sukuriamas dar vienas kokybiško turinio vienetas.      

Ko reikia norint sukurti kokybišką podkastą? 

Gero, kokybiško turinio! Šis dalykas yra numeris vienas. Nesvarbu ar tai video ar audio formatas – turinys yra pagrindas. 

Toliau, žinoma, svarbu kokybiškas vaizdas ir kokybiškas garsas, tad reikia gero mikrofono. Jeigu podkastas bus filmuojamas, vargu ar čia užteks telefono, greičiausiai prireiks kameros. Kokybiškas vaizdas ir garsas gerina ir jūsų verslo įvaizdį, suteikia jam solidumo. 

Profesionalai tikrai pašalins visus trikdžius iš aplinkos, padarys ją “švarią”, klausytojo ar žiūrovo neerzins jokie mirgėjimai, zyzimai ir panašūs dalykai. Jeigu viską planuojate atlikti savarankiškai, tuomet reikės garso redagavimo programinės įrangos. Kalbant apie video formatą svarbus yra ir apšvietimas.    

Podkasto formatas visai galimas įgyvendinti ir vien tik savo kaštais. Tik nepamirškite aukščiau paminėtų dalykų, kurie svarbūs kokybei ir kuriuos gali užtikrinti profesionali komanda. 

Kuriant podkastą esate laisvi. Tema, kalbėjimo maniera, pašnekovai, (legalus) muzikinis fonas – viskas bus taip, kaip norėsite. 

Laida vs. podkastas

Vestuvių podcastas su Iveta ir AurimuKuom skiriasi šie du formatai? Pagrindinis skirtumas, turbūt, būtų toks kad, laida yra labiau režisuojama negu podkastas. Vis tik laida yra labiau skirta TV formatui, tad čia daugiau montažo, pasiruošimo, kitų subtilybių. 

Laidų tipų yra įvairių – pokalbių, gyvenimo būdo, kelionių, muzikinių, pristatymų, humoristinių ir kita. Laida gali susidėti iš kelių dalių, joje būti įterpta papildomų reportažų.

Čia be kokybiško vaizdo ir garso įprastai dar reiks ir grimo specialistų bei papildomos komandos, kuri talkins filmavimo aikštelėje.

Žinoma, neišsigąskite – galbūt, jūsų laidos konceptas yra paprastas ir jos įgyvendinimui tiek išteklių nereikės.        

Atsižvelkite į savo tikslinę auditoriją, galvodami podkastas ar laida yra labiau jums tinkamas formatas – podkastai paprastai būna ilgesni, podkastų (vien tik audio formatu) patogu klausytis derinant tai su kita veikla (vairavimas, bėgiojimas, indų plovimas), podkasto privalumas, kad jame nėra režisūros, toks turinys atrodo natūralesnis, labiau įtraukiantis ir sukuriantis gilesnį ryšį tarp pašnekovo ir klausytojo.  

Podcast filmavimas / laidos filmavimasVideo įrašai atneša geras konversijas puslapiui.
Jiems sukurti gali reikėti daugiau kaštų. Socialiniuose tinkluose video formatu dalintis yra paprasčiau nei audio. Vaizdo įrašas prekiniam ženklui tarsi suteikia žmogiškumo.

Jeigu vis dar abejojate ar jums labiau tinkamas formatas yra laida ar podkastas susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus ir padėsime apsispręsti.
Taip pat padėsime su viskuo – kas telpa į žodžius filmavimo paslaugos.

Bendraukime čia:
Facebook
Instagram
Kontaktai 

© ADLife creative studio
2019 - 2024