“30 kovos ir vilties metų” – ADLife įamžino asociacijos “Paguoda” veiklos trisdešimtmetį

2023-07-11 |

Klaipėda – Vilnius tik 300km

ADLife komanda ir vėl svečiavosi Vilniuje. Tik šį kartą norime jums papasakoti apie kiek kitokį, jautrų ir mums naują patirtį atnešusį projektą. Taigi, apie viską nuo pradžių.

Paguoda” yra pirmoji labdaros organizacija Lietuvoje, veikianti nuo 1993 metų, kuri tiesiog, galima sakyti, pramynė kelią, padėjo pamatus kitoms panašaus pobūdžio organizacijoms ir jų veiklai Lietuvoje. Šis fondas vienija hematologinėmis ir onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis. Šiemet “Paguoda” minėjo savo veiklos 30 metų sukaktį. ADLife komanda prisidėjo prie šios svarbios progos įamžinimo. Kažkada asociacija veiklą pradėjo tarsi kaip savotiška savipagalbos grupė, o šiandien skaičiuoja daugybę nuveiktų didelių darbų.

“30 kovos ir vilties metų”

Koks buvo mūsų indėlis? Kūrėme dokumentinį filmą pavadinimu “30 kovos ir vilties metų”. Filme buvo apžvelgta asociacijos veikla, nuo ko viskas prasidėjo ir kur fondas yra dabar, kokie ateities planai. Gegužės 27 dieną filmas buvo parodytas kino teatre “Pasaka” esančioje kamerinėje erdvėje. Premjeroje dalyvavo rėmėjai, draugai, pasveikusieji, medicinos darbuotojai, vaikai ir jų tėveliai, bei tiesiog palaikantys “Paguodos” veiklą. Smagu matyti kiek daug yra žmonių, dėkingų “Paguodai” už asociacijos suteiktą pagalbą. Tiesa, tai nėra pirmas ADLife projektas su labdaros organizacija “Paguoda”. 

"Paguoda" asociacijai - 30

Filmuojama buvo Klaipėdoje, Palangoje ir Vilniuje. Pagrindinis veiksmas, žinoma, vyko Santaros klinikose, vaikų Onkohematologijos centre. Ten praleidome visą dieną, tad nuotaikos fonas buvo labai įvairus. Sunku matyti tokius mažus žmogučius kovojančius tokias dideles kovas. Tačiau šalia visada yra viltis ir daugybė ligą nugalėjusiųjų sėkmės istorijų.

Buvo įdomu ir naudinga išgirsti visą priešistorę – juk tai tokios temos, su kuriomis susiduriame ne kasdien. Šiandien jau sunku įsivaizduoti, kaip vis tik Lietuvai buvo sunku atgavus nepriklausomybę. Trūko vaistų, įrangos, finansų, netgi vietų, lovų ligoninėse gydyti mažuosius ligoniukus. Tačiau asociacijos iniciatorių tai nepalaužė, jiems užteko ir drąsos ir motyvacijos dirbti esamomis sąlygomis, kartu semtis gydymo žinių bei praktikos iš užsienio, taikyti jas čia ir žingsnelis po žingsnelio gerinti sąlygas sergantiems, plėsti, auginti savo veiklą. 

Daugybė istorijų mums papasakojo pirmoji fondo “Paguoda” vadovė profesorė Lina Ragelienė, dabar ten dirbantys žmonės, šiuo metu einanti pareigas vadovė Daiva Žaromskienė ir, žinoma, pasveikusieji. Žinutė, kurią galime prisitaikyti kiekvienas savo gyvenime: “jeigu aš šitą įveikiau – manęs niekas nepaims”.

Prie šio filmo kūrimo proceso prisijungė būrys žmonių, vienas iš jų režisierius Tomas Jašinskas, savo kūrybą skleidžiantis ir Lietuvoje ir užsienyje. Filmą prodiusavo – Odeta Danielė. Prie bendros filmo nuotaikos prisidėjo ir ją sustiprino medžiaga panaudota iš Godos Bradauskaitės esė „Eime“. 

 

Tikrai vertas paminėjimo ir faktas, kad ADLife komanda turėjo visišką kūrybinę laisvę bei pasitikėjimą iš “Paguodos” pusės. Visas kūrybinis procesas buvo patikėtas mums, tad galutinį filmo variantą “Paguodos” nariai ir bendruomenė pamatė tik premjeros dieną, kino teatre “Pasaka”. Visi liko sujaudinti ir patenkinti rezultatu. Džiaugiamės ir mes.

 

Prie filmo dirbusi komanda:

Režisierius: Tomas Jašinskas

Operatorius: Algirdas Daniela

Antrasis operatorius: Gytis Kalvis

Užkadrinis balsas: Tomas Jašinskas

Prodiuserė: Odeta Danielė ir OU.GUD

Gamybos kompanija: ADLife kūrybos studija

Koprodukcija: Všį Teorema Teatras

Filme panaudoti tekstai iš Godos Bradauskaitės esė „Eime“

ADLife komanda dirba prie pačių įvairiausių projektų, su verslais ir su kitokio pobūdžio įstaigomis bei organizacijomis, su asmeninėmis šventėmis ir su viešais renginiais. Kuo įvairiau tuo mums įdomiau, o mūsų geografija – visa Lietuva! Susisiekime!

 

© ADLife creative studio
2019 - 2024