Įdomi tendencija – video turiniu komunikuoti yra kiek sunkiau, tačiau tokį turinį vartoti yra kur kas lengviau. Vienos tyrimų įmonės (Sandvine) atliktas tyrimas parodė, kad net iki 65% turinio interneto sraute yra būtent video turinys. Kodėl taip yra? Greičiausiai todėl, kad video turinys yra kone įtaigiausia medijos forma, kuomet per trumpą laiką galima parduoti didelį kiekį informacijos. Video turinys sužadina daugiau juslių nei, pavyzdžiui, tekstas. Ypač daug šiuo metu turime socialinių tinklų video turinio.
Dar įdomiau, kita įmonė (Forrester Research) sako – viena video turinio minutė perteikia tiek informacijos, kad mums reikėtų 1.8 mln žodžių norint tą patį perduoti raštu ar žodžiu. Tad dėl šių savybių video paslaugos yra reikalingos verslams, o video turinys – vartotojams.
Video paslaugos: kodėl jas verta pirkti?
Tiek agentūros samdymas, tiek pasirinktas kelias kurti video turinį patiems turi savo pliusus ir minusus. Idėjų gali būti daug, beeeet kas visa tai įgyvendins? Ypač jeigu norima ne mėgėjiško rezultato, nes toks tiks tikrai ne visoms įmonėms ar organizacijoms. Video turinys ir jo pateikimas taip pat kuria verslo įvaizdį, perteikia vertybes, įvairias kitas žinutes.
Video paslaugos, teikiamos profesionalios agentūros, labiausia reikalingos įmonėms, organizacijoms, kurios siekia aukščiausios kokybės reklamos, įvaizdžio, reputacijos arba pristato tokius produktus, paslaugas. Video gamyba yra kaip mažytis filmas, o kurti, kad ir mažyti filmą yra kompleksiškas procesas. Kuriant savarankiškai kils iššūkių norint suvaldyti visus procesus.
Tokios reklamos (na ar tiesiog video turinys) turi galingą emocinį užtaisą, kuris palieka pėdsakus atmintyje, pasąmonėje ir kuria prekinio ženklo atpažįstamumą, “užnorina” įsigyti prekes ar paslaugas.
Vertės, kurias verslas gauna, kai video paslaugos yra teikiamos įmonių:
- Dažnu atveju, video paslaugos, video produkto kokybė bus geresnė
- Gebėjimas pažvelgti iš įvairių perspektyvų ir didelis kūrybiškumas
- Jums nereikia įrangos
- Patirtis, ekspertiškumas, kurį turi įmonės
Kaip video turinys įdarbinamas versle?
Vaizdo reklamos, kurios skatina prekės ženklo žinomumą nėra vienintelis video turinys, nors šį forma ir yra vyraujanti. Video paslaugos verslui, kaip įrankis, rinkodaros, komunikacijos tikslams siekti gali būti panaudotos kur kas kūrybingiau ir sumaniau.
Yra daugybė video panaudojimų būdų, keletą jų aptarkime.
- Tinklalaidės (podkastai), laidos, video tinklaraštis. Tiesioginės transliacijos, Youtube kanalo vystymas yra vienas iš įrankių, kuriais rekomenduojame naudotis. Jau ir Lietuvoje šios formos po truputį įgauna pagreitį. Šie formatai prisidės prie prekinių ženklų žinomumo didinimo, kurs pasitikėjimą, ryšį su vartotojais. Toks įrankis labai tiks vystyti organizacijų vadovų ar pavienių asmenų prekinius ženklus.
- Video pristatymas. Gal siunčiamas su naujienlaiškiu, gal transliuojamas gyvai. Būdas įtaigiau perteikti informaciją, prasklaidyti abejones kalbant apie savo prekę, paslaugą, o gal pristatyti naujieną.
- Klientų video atsiliepimai. Gali tekti pasukti galvą ir pajungti kūrybiškumą kaip juos gauti, bet jie veikia kur kas įtikinamiau, nei kitokio formato klientų atsiliepimai.
- Mokomieji vartotojo gidai ar kitokie mokomieji video. Jie prisidės prie geresnės vartotojo patirties (apie vartotojo patirties gerinimo svarbą ir augimą marketingas kalba dar nuo 2023 metų pradžios). Tokiu būdu informacija bus perduota greičiau ir aiškiau. Bus taupomas ir jūsų laikas – vienas video galės pasitarnauti tūkstančiams vartotojų.
- Vertikalaus formato video (TikTok, YouTube, Reels). Šią “madą” atnešė TikTok platforma. Socialiniai tinklai vis dar suteikia gana aukštą organinį žiūrovų pasiekiamumą ir įsitraukimą (ypač kai kalbame apie socialinių tinklų video turinį). Toks turinys yra patogus vartojimui, o skubančiam klientui tikrai patinka patogumas.
- Naujas požiūrio kampas – video turinys skirtas vidinei kompanijos komunikacijai. Tokį turinį kurti galima pristatant naują paslaugą / prekę kolegoms, apie naujai priimtus į darbą žmones, pristatyti ataskaitas ar kitas naujienas įmonėje, transliuoti renginius.
- Info produktai. Čia mintyje turima įvairūs mokymai, seminarai, “pasidaryk pats” tipo video gamyba. Žinios, perteiktos video formatu įmonei gali tapti ir papildomu pajamų šaltiniu šalia pagrindinės veiklos.
- Darbuotojai kuria turinį savo asmeninėse socialinių tinklų paskyrose. Net kelių komunikacijos ir rinkodaros įmonių atlikti tyrimai parodė, kad darbuotojų kurtas turinys padidina tiek pasiekiamumą, tiek įsitraukimą iš vartotojų pusės net kelis šimtus kartų! Toks turinys geriau atskleidžia vidinę verslo kultūrą – kam neįdomu kaip iš tiesų gyvena verslai ir organizacijos? Visiems įdomu. Taip pat, tokio pobūdžio video turinys neabejotinai skatina vartotojų pasitikėjimą įmone. Na čia panašiai kaip restoranu pasitikime daug labiau, jeigu ir jo darbuotojais valgo tame restorane gamintą maistą 🙂
Dar vienas patarimas pabaigai. Ar nuspręsite vis tik video kurti patys, ar video paslaugos bus perkamos – ką verta padaryti, tai investuoti į audiovizualinį raštingumą. Susipažinus su video gamyba ir jos procesais bus galima “ta pačia kalba” bendrauti su agentūromis. Tai garantuos greitesnį ir sklandesnį procesą.
Mūsų kontaktai čia
Bendraukime čia: